Digital Painting

Vítejte na stránkách o Digitální kresbě a malování

Novinky

Z diskuze...

Blog

Zde si ukážeme jak namalovat poltrét.
Posledni komentare
16.12.2006 02:59:39: Tento program můžete zakoupit třeba na této adrese http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Shortcut=COR-PA...
15.12.2006 20:41:25: da se někde sehnat zdarma tento program? skrivanekmartin@seznam.cz www.martanci.webgarden.cz
Každý si snad někdy řekl,když uviděl pěkné děvče,že by ji chtěl namalovat. Proč ne.
Máme fotografii,kterou si vytiskneme.Otevřeme si Corel Painter a zvolíme si velikost plátna. V panelu štětců si zvolíme pencil 2b, a začneme.
Já začínám, že si vytvořím jednoduchý obrys a doněj nakreslím mřížku, nebo hvězdu,tím si vytvořím záchytné  body pro oči,nos a rty.
Tip: při kreslení očí si vytvořte linky od nosních direk po kořen nosu.Začátek očí je ve stejné lince jako nosní dirky tedy s obloučky.
Pokud máme tvz: kostru nebo obrys vytvořený, můžeme se pusit do tvoření struktury. Vpanelu vrstev si přidáme novou vrstvu a nastavíme jí jako /GET/ vrstva musí mít bílý podklad.Označíme si pencil nástroj a začneme jemnými čárky vyplňovat tváře,nos,čelo atd
Tak máme hotovou strukturu a můžeme se pustit do rozmazání, v panelu nástrojů si vybereme Acrylics - Dry brush a nastavíme si parametry viz obrázek acryl, dále si nastavíme clon na /clone source/ a budeme brát barvu přímo z obrázku. Začneme štětcem rozmazávat a tvarovat tak aby to vypadalo jak si představujeme.
Tak jsme si vše rozmázli a teď začíná závěrečná část a to je uspůsobyt obrázek tak aby byl jako v reálu. Budeme používat tyto nástroje,Pencil ,Dry brush, Grainy blender 10 a zesvětlování.
Teď si obraz kontrolujte s vytisklou fotografií a začněte dokreslovat stíny,rozmažte a takhle pokračujte dokud nebudete spokojeni.
Hodně úspěchů Vám přeje David KADLEC alias KYKYRYS